Beskrivelse
Kraften til at gøre det virkeligt
Se det ultimative potentiale, inden det bliver virkelighed, med den ekstremt kraftfulde og imponerende og nøjagtige HP Z32k G3 4K USB-C-skærm. Thunderbolt™ 4, der ikke går på kompromis med funktionerne, giver dig mulighed for at gøre alt fra CAD-tegning til produktgengivelse i levende og livagtige detaljer med IPS Black-teknologi og 4K-opløsning.
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 80 cm (31.5″) |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 2000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 60 Hz |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Type af baggrundslys: | Kant LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 400 cd/m² |
| Responstid: | 5 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger: | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2560 x 1440, 3840 x 2160 |
| Kontrastforhold (dynamisk): | 10000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,18 x 0,18 mm |
| Pixeltæthed: | 140 ppi |
| Horisontal scanningsområde: | 30 – 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 29 – 60 Hz |
| Overfladehårdhed: | 3H |
| Farvedybde: | 10 Bit |
| sRGB-dækning (typisk): | 100% |
| Skærmramme teknologi: | Micro-Edge |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC: | Ingen |
| AMD FreeSync: | Ingen |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| HP segment: | Forretning |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ingen |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Design | |
| Markedspositionering: | Forretning |
| Produktfarve: | Sort, Sølv |
| Aftageligt stativ: | Ja |
| Introduktionsår: | 2022 |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ingen |
| USB-hub-version: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type: | USB Type-B, USB Type-C |
| Antal upstream-porte: | 2 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte: | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 4 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand: | Ja |
| USB strømforsyning: | Ja |
| USB strømforsyning op til: | 100 W |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Antal DisplayPorts: | 2 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Thunderbolt 4 porte antal: | 1 |
| Netværk | |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Ergonomisk | |
| VESA montering: | Ja |
| Højdejustering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Højdejustering: | 15 cm |
| Akse: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 – 90° |
| Drejelig: | Ja |
| Drejevinkel område: | -45 – 45° |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 33 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 45 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 35 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.): | 180 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 5 – 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 20 – 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): | 5 – 95% |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet: | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, Thunderbolt, USB Type-A til USB Type-B |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ): | 713,5 mm |
| Dybde (med stativ): | 217 mm |
| Højde (med stativ): | 604,9 mm |
| Vægt (med stativ): | 9 kg |
| Bredde (uden stativ): | 713,5 mm |
| Dybde (uden stativ): | 47 mm |
| Højde (uden stativ): | 415,9 mm |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 816 mm |
| Pakkedybde: | 185 mm |
| Pakkehøjde: | 504 mm |
| Pakkevægt: | 13,7 kg |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater: | ENERGY STAR |
| Bæredygtige teknologier og materialer: | 85 % ITE-afledt plast i lukket kredsløb; Små mængder halogen; Udviklet med genbrugsmetal; Ocean-bound plastik |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1305251 |
| Andre funktioner | |
| Farveskala DCI-P3: | 98% |
| Vægt: | 9 kg |
| Højde: | 415,9 mm |
| Bredde: | 713,5 mm |
| Dybde: | 47 mm |
| Ethernet LAN-datahastigheder: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP GTIN (EAN/UPC): | 196188669396 |




















