|
| Display |
| Skærm diagonal: | 68,6 cm (27″) |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 400 cd/m² |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Responstid (hurtig): | 1 ms |
| Pixel pitch: | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Skærm diagonal (metrisk): | 68,47 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala: | DCI-P3 |
| Farveområde: | 90% |
|
| Præstation |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| AMD FreeSync: | Ja |
| AMD FreeSync-type: | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| FPS-tæller: | Ja |
|
| Multimedie |
| Indbyggede højttaler(e): | Ingen |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Indbygget mikrofon: | Ingen |
|
| Design |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
|
| Porte & Grænseflader |
| Indbygget USB-hub: | Ingen |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 2 |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Antal DisplayPorts: | 1 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
|
| Ergonomisk |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ingen |
| Højdejustering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen: | Ja |
| Hældningsindstilling: | Ja |
|
| Strømstyring |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 75 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 65 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.): | 95 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype: | Ekstern |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (uden stativ): | 609,2 mm |
| Dybde (uden stativ): | 54,3 mm |
| Højde (uden stativ): | 352,9 mm |
| Vægt (uden stativ): | 5,7 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Pakkebredde: | 735 mm |
| Pakkedybde: | 522 mm |
| Pakkehøjde: | 200 mm |
| Pakkevægt: | 11,5 kg |
|
| Bæredygtighed |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1592037 |