Beskrivelse
Den 24″ buede E-line-skærm
Giver en virkelig medrivende oplevelse i et elegant design. Oplev knivskarp Full HD-grafik og actionbilleder med jævne bevægelser med AMD FreeSync-teknologi.
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 59,9 cm (23.6″) |
| Skærmopløsning: | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | Fuld HD |
| Paneltype: | VA |
| Skærm form: | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk): | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 75 Hz |
| Vis antal farver: | 16.7 millioner farver |
| Type af baggrundslys: | W-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 250 cd/m² |
| Responstid: | 4 ms |
| Skærmoverflade: | Mat |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Bedømmelse af skærmkrumning: | 1500R |
| Understøttede grafikopløsninger: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande: | 1080p |
| Billedformat: | 16:9 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn: | SmartContrast |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Pixel pitch: | 0,272 x 0,272 mm |
| Pixeltæthed: | 93 ppi |
| Horisontal scanningsområde: | 30 – 85 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 48 – 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal: | 52,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 29,3 cm |
| Digital horisontal frekvens: | 30 – 85 kHz |
| Digital vertikal frekvens: | 48 – 76 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk): | 59,9 cm |
| DDC/CI: | Ja |
| Tågehastighed: | 25% |
| Overfladehårdhed: | 3H |
| RGB-farverum: | sRGB |
| Farveområde: | 87% |
| sRGB-dækning (typisk): | 100,78% |
| NTSC-dækning (typisk): | 83,87% |
| Skærmkrumning: | 150 cm |
| Vis sRGB: | Ja |
| Præstation | |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Komponent video synkronisering: | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer: | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 6 W |
| Design | |
| Markedspositionering: | Hjem |
| Produktfarve: | Sort |
| Ingen tungmetaller: | Hg (kviksølv), Pb (lead) |
| Certificering: | CE Mark, CU-EAC, TUV-BAUART |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub: | Ingen |
| HDMI: | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner: | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub): | 1 |
| DVI-port: | Ingen |
| Antal HDMI-porte: | 1 |
| Lydindgang: | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
| Pc lydindgang: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| Ergonomisk | |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ingen |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type: | Kensington |
| Hældningsindstilling: | Ja |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 20° |
| Skærmvisning (OSD): | Ja |
| OSD-sprog: | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Plug and play: | Ja |
| LED-indikatorer: | Drift, Standby |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 27,9 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Strømforsyningstype: | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
| Ekstern strømadapter: | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -20 – 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 20 – 80% |
| Driftshøjde: | 0 – 3658 m |
| Ikke-drift højde: | 0 – 12192 m |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | HDMI, Lyd (3,5 mm), Vekselstrøm |
| Brugervejledning: | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ): | 536 mm |
| Dybde (med stativ): | 202 mm |
| Højde (med stativ): | 413 mm |
| Vægt (med stativ): | 3,54 kg |
| Bredde (uden stativ): | 536 mm |
| Dybde (uden stativ): | 66 mm |
| Højde (uden stativ): | 322 mm |
| Vægt (uden stativ): | 2,86 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 595 mm |
| Pakkedybde: | 154 mm |
| Pakkehøjde: | 475 mm |
| Pakkevægt: | 5,37 kg |
| Pakketype: | Kasse |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater: | RoHS |
| Indeholder ikke: | Kviksølv, PVC/BFR |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 388155 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 85285210 |
| Andre funktioner | |
| Tænd-/slukkontakt: | Ja |
| TV-tuner, integreret: | Ingen |
| Udvendigt finish type: | Tekstureret |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer: | 100% |
| LowBlue tilstand: | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 50000 t |
| Billedforbedring: | SmartImage game |
| Myndighedsgodkendelser: | CE Mark; CU-EAC; TUV-BAUART |
| Energieffektivitetsklasse (gammel): | F |









