Beskrivelse
Denne Philips-spilskærm gør spillene levende
Med 4K IPS-grafik og DisplayHDR 400. Hurtig 144 Hz opdateringshastighed, en svartid på 1 ms og Sync-teknologi sikrer problemfri billeder.
Specifikationer
| Display | |
| Skærm diagonal: | 80 cm (31.5″) |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmteknologi: | LCD |
| Berøringsskærm: | Ingen |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Paneltype: | IPS |
| Skærm form: | Flad |
| Kontrastforhold (typisk): | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed: | 144 Hz |
| Vis antal farver: | 1,07 milliarder farver |
| Type af baggrundslys: | W-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk): | 500 cd/m² |
| Responstid: | 1 ms |
| Antirefleksskærm: | Ja |
| Billedformat: | 16:9 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn: | Mega Infinity DCR |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Responstid (hurtig): | 1 ms |
| Pixel pitch: | 0,181 x 0,181 mm |
| Pixeltæthed: | 139,87 ppi |
| Horisontal scanningsområde: | 30 – 255 kHz |
| Vertikalt scanningsområde: | 48 – 144 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal: | 69,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal: | 39,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk): | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | DisplayHDR 400 |
| DDC/CI: | Ja |
| Tågehastighed: | 25% |
| Overfladehårdhed: | 3H |
| RGB-farverum: | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk): | 124% |
| NTSC-dækning (typisk): | 113% |
| Adobe RGB dækning: | 87,5% |
| Vis sRGB: | Ja |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type: | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync-type: | FreeSync Premium |
| Hurtig opladning: | Ja |
| Komponent video synkronisering: | Separate sync |
| Flimmerfri teknologi: | Ja |
| Lav Blue Light teknologi: | Ja |
| Lav inputforsinkelse: | Ja |
| Kompatible operativsystemer: | Mac OS X Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e): | Ja |
| Indbygget kamera: | Ingen |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 10 W |
| Design | |
| Markedspositionering: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
| Certificering: | CB, CE Mark, FCC Class B, ICES-003, CU-EAC, EAEU RoHS, TUV/ISO9241-307, TUV-BAUART |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| USB-hub-version: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type: | USB Type-B |
| Antal upstream-porte: | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte: | 4 |
| Antal HDMI-porte: | 2 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Antal DisplayPorts: | 2 |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Lydudgang: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| HDCP-version: | 1.4/2.2 |
| Ergonomisk | |
| VESA montering: | Ja |
| Slot til kabellås: | Ja |
| Højdejustering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type: | Kensington |
| Højdejustering: | 13 cm |
| Akse: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 – 90° |
| Drejelig: | Ja |
| Drejevinkel område: | -45 – 45° |
| Hældningsvinkelområde: | -5 – 20° |
| Skærmvisning (OSD): | Ja |
| OSD-sprog: | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Antal OSD sprog: | 21 |
| Plug and play: | Ja |
| LED-indikatorer: | Drift, Standby |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 68 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 75 kWh |
| Strømforbrug (typisk): | 64 W |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket): | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Strømforsyningstype: | Intern |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -20 – 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 20 – 80% |
| Driftshøjde: | 0 – 3658 m |
| Ikke-drift højde: | 3658 – 12192 m |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet: | Ja |
| Kabler inkluderet: | HDMI, DisplayPort, USB, Vekselstrøm |
| Brugervejledning: | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ): | 715 mm |
| Dybde (med stativ): | 297 mm |
| Højde (med stativ): | 640 mm |
| Vægt (med stativ): | 10,6 kg |
| Bredde (uden stativ): | 715 mm |
| Dybde (uden stativ): | 60 mm |
| Højde (uden stativ): | 420 mm |
| Vægt (uden stativ): | 7,74 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 930 mm |
| Pakkedybde: | 186 mm |
| Pakkehøjde: | 526 mm |
| Pakkevægt: | 15,4 kg |
| Bæredygtighed | |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater: | RoHS |
| Indeholder ikke: | Kviksølv, PVC/BFR |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL): | 1028825 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS): | 85285210 |
| Andre funktioner | |
| Billede-for-billede (PbP): | Ja |
| Udvendigt finish type: | Tekstureret |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer: | 100% |
| EasyRead-tilstand: | Ja |
| LowBlue tilstand: | Ja |
| Philips SmartUniformity: | 93 – 105% |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 50000 t |
| Billedforbedring: | SmartImage game |
| MultiView: | PBP (2 x devices) |
| Myndighedsgodkendelser: | CB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CU-EAC; EAEU RoHS; TUV/ISO9241-307; TUV-BAUART |
| Delta E: | 2 |
| Energieffektivitetsklasse (gammel): | G |











