Beskrivelse
Forkæl dig selv med behagelig trådløs lyd
Gamere, der gerne vil have et behageligt 2,4 GHz trådløst headset til en god pris, bør vælge HyperX Cloud II Core Wireless-headsettet, som kan lidt mere. Cloud II Core Wireless har med en batteritid på op til 80 timer[1] rigeligt batteritid til flere dages gaming. Opnå en endnu bedre oplevelse, både når du lytter, og når du gamer, med førsteklasses DTS® Headphone:X® Spatial Audio[2] og Cloud II Cores 53 mm drivere. Ørepuder med blødt hukommelsesskum og den velkendte Cloud-komfort gør det muligt for dig at fokusere på at vinde og holde koncentrationen. Slip for ledninger uden risiko for at miste forbindelsen takket være den hurtige 2,4 GHz-forbindelse. Slå nemt mikrofonen fra, og tilpas lydstyrken på dit headset med knapper, som er nemme at komme til og sidder direkte på ørekopperne.
Specifikationer
| Præstation | |
| Produkttype: | Headset |
| Bæremåde: | Headset |
| Anbefalet brug: | Spil |
| Produktfarve: | Sort |
| Headset type: | Binaural |
| Virtuel surround: | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi: | Kabel & trådløs |
| 3,5 mm stik: | Ja |
| USB-tilslutning: | Ja |
| Frekvensbånd: | 2.4 GHz |
| Trådløs rækkevidde: | 20 m |
| Høretelefoner | |
| Ørekobling: | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens: | 10 – 21000 Hz |
| Impedens: | 60 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed: | 100 dB |
| Driverenhed: | 5,3 cm |
| Drivertype: | Dynamisk |
| Støjreduktion: | Ja |
| klirfaktor (THD): | 2% |
| Mikrofon | |
| Mikrofontype: | Boom |
| Mikrofon sensitivitet: | -17,2 dB |
| Mikrofonretningstype: | Tovejs mikrofon |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd: | 80 t |
| Opladningstid for batteri: | 4,5 t |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt: | 293 g |










