|
| Funktioner |
| Velegnet til materialer: | Træ |
| Produktfarve: | Sort, Blå, Grå |
| Motortype: | Børstefri |
| Hurtig stop-funktion: | Ja |
|
| Præstation |
| Blad, diameter: | 16,5 cm |
| Tomgang (maks.): | 5000 rpm |
| Skæredybe (90º): | 5,7 cm |
| Justering af facet: | Ja |
| Klinge boring: | 2 cm |
| Skæredybde (45º): | 4,1 cm |
| Facetkapacitet (maks.): | 90° |
| Positive skråstop: | 22.5, 45, 50, 90° |
| Antal positive skråstop: | 4 |
| Vibrationsniveau (træskæring): | 2,5 m/s² |
| Usikkerhed om vibrationsniveau (træskæring): | 1,5 m/s² |
| Lydeffektniveau: | 104 dB |
| Lydtryksniveau: | 93 dB |
| Usikkerhed i lydniveauet: | 3 dB |
|
| Strømstyring |
| Strømkilde: | Batteri |
| Batterispænding: | 18 V |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde: | 174 mm |
| Dybde: | 345 mm |
| Højde: | 256 mm |
| Vægt: | 2,8 kg |
|
| Emballage indhold |
| Savblade inkluderet: | Ja |