Beskrivelse
Specifikationer
| Præstation | |
| Blad, diameter: | 19 cm |
| Tomgang (maks.): | 5500 rpm |
| Skæredybe (90º): | 7 cm |
| Klinge boring: | 3 cm |
| Skæredybde (45º): | 5 cm |
| Strømstyring | |
| Strømkilde: | Vekselstrøm |
| Indgangseffekt: | 1400 W |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt: | 4,2 kg |
| Andre funktioner | |
| Vibrationsudledning: | 2,5 m/s² |
| Usikkerhed – k: | 1,5 m/s² |
