Beskrivelse
Specifikationer
| Funktioner | |
| Slibesål type: | Excentersliber |
| Justerbar hastighed: | Ja |
| Fastgørelse af slibemedier: | Velcro |
| Produktfarve: | Sort, Blå, Grå, Rød |
| Soft greb: | Ja |
| Præstation | |
| Tomgang (min.): | 6000 rpm |
| Tomgang (maks.): | 10000 rpm |
| Tomgangssvingningshastighed (min.): | 12000 OPM |
| Tomgangssvingningshastighed (maks.): | 20000 OPM |
| Kredsløb, diameter: | 2,5 mm |
| Excentricitet: | 1,25 mm |
| Lydeffektniveau: | 74,5 dB |
| Lydtryksniveau: | 63,5 dB |
| Usikkerhed i lydniveauet: | 3 dB |
| Vibrationsniveau (slibning): | 2,2 m/s² |
| Slør på vibrationsniveau (polering): | 1,5 m/s² |
| Strømstyring | |
| Strømkilde: | Batteri |
| Batterispænding: | 18 V |
| Batteriets vægt: | 500 g |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 360 mm |
| Dybde: | 445 mm |
| Højde: | 115 mm |
| Vægt: | 1,1 kg |
| Emballage indhold | |
| Bæretaske: | Ja |
| Sandpapir inkluderet: | Ja |






