|
| Display |
| Skærm diagonal: | 139,7 cm (55″) |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Skærmopløsning: | 3840 x 2160 pixel |
| Skærm form: | Flad |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke: | 500 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk): | 5000:1 |
| Højfrekvent hastighed: | 144 Hz |
| LED-baggrundsbelysning: | Ja |
| LED-baggrundsbelysning type: | Mini-LED |
| Frekvens for interpolation bevægelse: | 120 Hz |
| Oprindelig opdateringshastighed: | 120 Hz |
| Understøttelse af skærm opdateringshastigheder: | 120 Hz, 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal: | 178° |
| Synsvinkel, vertikal: | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk): | 139 cm |
|
| TV-tuner |
| Tuner type: | Digital |
| System for digitalt signalformat: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Antal tunere: | 3 tuner(e) |
| Automatisk kanalsøgning: | Ja |
|
| Smart TV |
| Smart TV: | Ja |
| Internet TV: | Ingen |
| Operativsystem installeret: | VIDAA |
| Version af operativsystem: | U7 |
| Skærm spejling: | Ja |
| Understøtter Apple AirPlay 2: | Ja |
| Video-apps: | 4oD, All 4, Amazon Prime Video, Apple TV, BBC iPlayer, BritBox, DAZN, Disney+, Freeview Play, ITV Hub, My5, NOW TV, Netflix, YouTube |
| Musik apps: | Amazon Music |
| Sports-apps: | BBC Sports, DAZN, Red Bull TV |
| Livsstils-apps: | Facebook |
|
| Lyd |
| Antal højttalere: | 2 |
| Udgangseffekt (RMS): | 40 W |
| Lyd-output kanaler: | 2.1 kanaler |
| Indbygget subwoofer: | Ja |
| Lydtilstande: | Film, Musik, Sport, Standard |
| Lydsystem: | Dolby Atmos |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Miracast: | Ja |
|
| Design |
| Produktfarve: | Sort |
| VESA montering: | Ja |
| Panel montering grænseflade: | 400 x 200 mm |
| Stativ type: | Midterstativ |
| Farve på stativ: | Sort |
|
| Præstation |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| Støjreduktion: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Spiltilstand: | Ja |
| Undertekst funktion: | Ja |
| Dolby Vision: | Ja |
| Sensor for omgivende lys: | Ja |
| Teknologi til dæmpning af baggrundsbelysning: | Local Dimming |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ingen |
| 4K Ultra HD-opskalering: | Ja |
| Automatisk standby: | Ingen |
| Forældrekontrol: | Ja |
| USB-optagelse: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Antal HDMI-porte: | 4 |
| Indgang til pc’en (D-Sub): | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte: | 1 |
| Fælles grænseflade (CI): | Ingen |
| Fælles grænseflade (CI +): | Ja |
| HDMI-version: | 2.0/2.1 |
| Audio Return Channel (ARC): | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang: | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner: | 1 |
|
| Administrationsfunktioner |
| Stemmestyring: | Ja |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Automatisk slukning: | Ja |
| Slumretimer: | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa: | Ja |
| Fungerer med Google Assistant: | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby: | Ingen |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (typisk): | 210 W |
| Strømforbrug (standby): | 210 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR): | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: | 77 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: | 180 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Energibesparende tilstand: | Ingen |
| Energieffektivitetsskala: | A til G |
|
| Godkendelser |
| FN-nummer: | 85287220 |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 1231 mm |
| Dybde (med stativ): | 306 mm |
| Højde (med stativ): | 768 mm |
| Vægt (med stativ): | 13,8 kg |
| Bredde (uden stativ): | 1231 mm |
| Dybde (uden stativ): | 79 mm |
| Højde (uden stativ): | 716 mm |
| Vægt (uden stativ): | 12,9 kg |
|
| Emballeringsdata |
| Skruer inkluderet: | Ja |
| Hurtig start guide: | Ja |
| Brugervejledning: | Ja |
| Pakkebredde: | 1387 mm |
| Pakkedybde: | 145 mm |
| Pakkehøjde: | 888 mm |
| Pakkevægt: | 19,5 kg |
| Pakketype: | Kasse |
|
| Emballage indhold |
| Desktop beslag: | Ja |
| Monteringssæt: | Ingen |
| Kabler inkluderet: | AV |
| Fjernbetjening inkluderet: | Ja |
| Fjernbetjeningstype: | Smart |
| Smart fjernbetjening inkluderet: | Ja |
|
| Logistik data |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN): | 85287220 |
|
| Andre funktioner |
| 3D: | Ingen |
| Bevægelseskontrol: | Ja |
| Årligt energiforbrug: | 77 kWh |
| HDMI: | Ja |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Dimensioner (BxDxH) med stativ: | 1231 x 306 x 768 mm |
| Lysnet: | Ja |
| Billedtilstand: | 1 |
| Dimensioner (med stativ) (BxHxD): | 1231 x 306 x 768 mm |
| Nyheds-apps: | BBC |
| Stativ vægt: | 900 g |
| USB-afspilning: | Ja |
|
| Tekniske detaljer |
| Lydteknologi: | Dolby Atmos |
| Processor: | Quad Core |
| Hybrid Log-Gamma (HLG): | Ja |
| Antennestik: | 1 |
| Stativ: | 1 |
| Smart-TV applikationer: | 1 |
| Analog tuner: | Ingen |
| DVB-T2-tuner: | Ja |