|
| Display |
| Skærm diagonal: | 165,1 cm (65″) |
| HD-type: | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold: | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk): | 1200:1 |
|
| Smart TV |
| Smart TV: | Ja |
| Version af operativsystem: | VIDAA U |
| Video-apps: | Amazon Prime Video, Chili, DAZN, Disney+, Netflix, YouTube |
| Musik apps: | Deezer |
| Sports-apps: | DAZN |
|
| Lyd |
| Lyddekodere: | DTS, Dolby Digital |
| Lydtilstande: | Dolby Audio, Standard |
| Forbedret lydreturkanal (eARC): | Ja |
|
| Netværk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
|
| Design |
| VESA montering: | Ja |
| Introduktionsår: | 2022 |
| Stativ type: | Stativ på ben |
|
| Præstation |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet: | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range): | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Spiltilstand: | Ja |
| Understøttede billedformater: | BMP, GIF, JPEG, PNG |
| Dolby Vision: | Ja |
| 4K Ultra HD-opskalering: | Ja |
| Automatisk standby: | Ja |
| Forældrekontrol: | Ja |
| USB-optagelse: | Ja |
|
| Porte & Grænseflader |
| Antal HDMI-porte: | 3 |
| Fælles grænseflade (CI): | Ingen |
| Fælles grænseflade (CI +): | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Audio Return Channel (ARC): | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45): | 1 |
| Sammensat videoudgang: | 1 |
|
| Administrationsfunktioner |
| Stemmestyring: | Ja |
| Automatisk slukning: | Ja |
| Firmware kan opgraderes på følgende måder: | Netværk |
| Fungerer med Amazon Alexa: | Ja |
| Fungerer med Google Assistant: | Ingen |
| Virker sammen med Samsung Bixby: | Ingen |
|
| Strømstyring |
| Strømforbrug (standby): | 0,5 W |
| Strømforbrug (dvale): | 0,5 W |
| Energibesparende tilstand: | Ja |
|
| Vægt & størrelser |
| Bredde (med stativ): | 1452 mm |
| Dybde (med stativ): | 300 mm |
| Højde (med stativ): | 896 mm |
| Vægt (med stativ): | 16,7 kg |
| Bredde (uden stativ): | 1452 mm |
| Dybde (uden stativ): | 74 mm |
| Højde (uden stativ): | 834 mm |
| Vægt (uden stativ): | 16,5 kg |
| Stativ bredde: | 30 cm |
|
| Emballeringsdata |
| Brugervejledning: | Ja |
|
| Emballage indhold |
| Fjernbetjening inkluderet: | Ja |
|
| Andre funktioner |
| 3D: | Ingen |
| Batterier inkluderet: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| AUX-indgang: | Ja |
| Oprindelsesland: | Slovenien |
| Dimensioner (BxDxH) med stativ: | 1452 x 896 x 30 mm |
| Antal USB-porte: | 2 |
| Dimensioner (med stativ) (BxHxD): | 1452 x 74 x 834 mm |
| Stativ vægt: | 200 g |
|
| Tekniske detaljer |
| Lydteknologi: | Dolby Audio, DTS virtual X |
| Processor: | Quad Core |
| Hybrid Log-Gamma (HLG): | Ja |
| Analog tuner: | Ingen |
| DVB-T2-tuner: | Ingen |