Beskrivelse
Specifikationer
| Design | |
| Type: | Udendørs vægbelysning |
| Produktfarve: | Anthracit |
| Husmateriale: | Aluminium, Syntetisk |
| Kode for international beskyttelse (IP): | IP44 |
| Egnede til udendørs arealer: | Have, Terrasse |
| Beskyttelsesklasse: | I |
| Belysningsstil: | Moderne |
| Passende til rumtype: | Have, Terrasse |
| Udskiftelig lyskilde: | Ingen |
| Lamper | |
| Pasform/dække type: | Ikke-udskiftelig pære(r) |
| Antal lyskilder: | 2 pære(r ) |
| Lampetype: | LED |
| Total effekt: | 9 W |
| Pæreeffekt: | 4,5 W |
| Lysfarve: | Varm hvid |
| Pærespænding: | LED |
| Pære levetid: | 30000 t |
| Lysstrøm: | 1000 lm |
| Lyskildeteknologi: | Y |
| Ækvivalent pæreeffekt: | 35 W |
| Ekstra lav spænding: | Ja |
| Energibesparende: | Ja |
| Ergonomisk | |
| Dæmpbar: | Ja |
| Fjernbetjent: | Ingen |
| Dæmper: | Ingen |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type: | Vekselstrøm |
| Indgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50 – 60 Hz |
| Energieffektivitetsklasse: | F |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 220 – 240 V |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 78 mm |
| Dybde: | 220 mm |
| Længde: | 220 mm |
| Højde: | 92 mm |
| Vægt: | 524 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke: | 1 stk |
| Pakkebredde: | 9,9 mm |
| Pakkedybde: | 8,5 mm |
| Pakkehøjde: | 22,5 mm |
| Pakkevægt: | 595 g |
| Andre funktioner | |
| Vandafvisende: | Ja |
| Kompatibel med de fleste lysdæmpere: | Ja |
| Anordning dæmpbar: | Ja |
| EAN/UPC/GTIN (emballage): | 8718696227992 |
| Included bulb energy efficiency class (old): | F |
| Logistik data | |
| 12NC Logistiskkode(r): | 915005378301 |
| Modstandsdygtigt materiale i høj kvalitet: | Ja |
| Komfort for øjnene: | Ja |
| Samlet lysstrøm: | 1000 lm |
| Pakke nettovægt: | 520 g |
| Pakkens bruttovægt: | 600 g |
| LED-modulgaranti: | 5 År |
| SAP EAN/UPC pr. stk.: | 8718696158876 |
| Tekniske detaljer | |
| Nettovægt: | 524 g |
| Haveområde: | Backyard |
| SAP bredde pr. stk.: | 99,000 cm |
| SAP længde pr. stk.: | 85,000 cm |
| SAP højde pr. stk.: | 225,000 cm |
| SAP EAN bruttovægt pr. stk.: | 595 g |



