Beskrivelse
Specifikationer
| Præstation | |
| Passende til rumtype: | Computerkabinet |
| Type: | Ventilator |
| Ventilator diameter: | 12 cm |
| Omdrejningshastighed (maks.): | 1600 rpm |
| Støjniveau (høj hastighed): | 25,5 dB |
| Maksimal luftstrøm: | 49,9 kubikfod/min. |
| Luftstrøm: | 84,8 m³/t |
| Maksimalt lufttryk: | 1,45 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM): | Ja |
| Ventilatorlejeteknologi: | Riflet leje |
| Antal pr. pakke: | 1 stk |
| Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF): | 80000 t |
| Design | |
| Produktfarve: | Sort |
| Antal blæsere: | 1 blæser(e) |
| Ventilatorstik: | 4-polet |
| Strømstyring | |
| Spænding: | 5 – 13.2 V |
| Nominel spænding: | 12 V |
| Ventilator strømforbrug: | 2,4 W |
| Ventilatorstrøm: | 0,1 A |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 120 mm |
| Dybde: | 120 mm |
| Højde: | 25 mm |
| Vægt: | 148 g |
| Kabellængde: | 0,46 m |
| Pakkebredde: | 122 mm |
| Pakkedybde: | 155 mm |
| Pakkehøjde: | 27 mm |
| Pakkevægt: | 175 g |
| Tekniske detaljer | |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater: | CE, RoHS, Triman, UKCA, WEEE |
| Emballage indhold | |
| Skruer inkluderet: | Ja |
| Antal skruer: | 4 |
| Logistik data | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig): | 60 stk |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig): | 35,5 cm |
| Forsendelseskassens længde (indvendig): | 42,7 cm |
| Forsendelseskassens højde (indvendig): | 33 cm |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig): | 11,7 kg |


