Beskrivelse
Specifikationer
| Strømstyring | |
| Total effekt: | 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding: | 100 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm: | 11-5.5 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC): | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V): | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V): | 850 W |
| Kombineret effekt (+5 V): | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V): | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB): | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V): | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V): | 70,83 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V): | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V): | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB): | 3 A |
| Effektivitet: | 90% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner: | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
| Porte & Grænseflader | |
| Motherboard, strømstik: | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin): | 4 |
| Længde på strømkabel på bundkort: | 60 cm |
| Antal SATA strømstik: | 8 |
| Strømkabellængde SATA: | 500 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin): | 4 |
| CPU strømstik (4+4 pin): | Ja |
| Strømkabellængde CPU: | 70 cm |
| Kabeltype: | Ikke modulær |
| Præstation | |
| Formål: | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: | ATX |
| 80 PLUS certificering: | 80 PLUS Gold |
| ATX-version: | 3.1 |
| EPS-version: | 2.92 |
| Lejeteknologi: | HYB |
| Design | |
| Produktfarve: | Sort |
| Kølingstype: | Aktiv |
| Ventilator diameter: | 12 cm |
| Antal blæsere: | 1 blæser(e) |
| Blæser placering: | Top |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet: | CPU, Peripheral (Molex), SATA |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 150 mm |
| Dybde: | 140 mm |
| Højde: | 86 mm |
