Beskrivelse
Specifikationer
| Funktioner | |
| SSD-formfaktor: | M.2 |
| SDD-kapacitet: | 512 GB |
| Grænseflade: | PCI Express 3.0 |
| NVMe: | Ja |
| Hukommelsestype: | 3D TLC |
| Komponent til: | PC |
| Hardware kryptering: | Ingen |
| NVMe version: | 1.3 |
| Læsehastighed: | 3200 MB/s |
| Skrivehastighed: | 2500 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB): | 200000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB): | 300000 IOPS |
| Understøtter S.M.A.R.T.: | Ja |
| Understøttelse af TRIM: | Ja |
| Fejlkorrigerende kode: | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): | 1500000 t |
| TBW bedømmelse: | 256 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.): | 3,689 W |
| Strømforbrug (inaktiv): | 0,611 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T): | 0 – 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T): | -40 – 85 °C |
| Maksimal driftstemperatur: | 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H): | 5 – 95% |
| Driftsvibrationer: | 3,08 G |
| Stød under drift: | 1500 G |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater: | CE, Federal Communications Commission (FCC), WEEE |
| Garantiperiode: | 3 År |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde: | 80 mm |
| Dybde: | 23 mm |
| Højde: | 4,8 mm |
| Vægt: | 8 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde: | 140,5 mm |
| Pakkedybde: | 105,5 mm |
| Pakkehøjde: | 15,5 mm |
| Logistik data | |
| Oprindelsesland: | Kina |
| Overholdelse af bæredygtighed: | Ja |

